Hiszpania: Do świąt będzie gotowa główna trybuna Celty

źródło: własne | MK; autor: michał

Hiszpania: Do świąt będzie gotowa główna trybuna Celty Właśnie zaczynają się prace przygotowawcze przed przebudową głównej trybuny Balaidos. Na starcie nowego sezonu ma być gotowa na przyjęcie kibiców, ale jeszcze bez dachu. Koniec prac przewidziano na grudzień.

Reklama

W galicyjskim Vigo trwają przygotowania do drugiej fazy przebudowy Estadio Balaidos. W zeszłym roku zrealizowano pierwszą, czyli trybunę północną. Teraz czas na największą główną trybunę.

Zadanie jest nieco prostsze, ponieważ nie będzie kompletnej przebudowy głównej konstrukcji żelbetowej. Zamiast tego wymieniony będzie dach i powstaną zupełnie nowe fasady, oczywiście do spółki z generalnym remontem zaplecza.

Estadio Balaidos

Ponieważ zakończyły się rozgrywki La Liga, miasto ruszyło z pracami. Niespodziewanie jednak w lokalnych mediach rozpętała się burza, ponieważ Celta Vigo nie została poinformowana o harmonogramie inwestycji wartej 6,8 mln € (28,5 mln zł) i zaistniały obawy, czy widzowie będą mieli wstęp od pierwszego meczu.

Zmuszony do odpowiedzi burmistrz Abel Caballero dziś potwierdził, że pod koniec lata trybuna w całości zostanie oddana fanom Celty i nie ma ryzyka, by posiadacze karnetów na nią nie weszli. Nie oznacza to jednak, że będzie ukończona. W rundzie jesiennej kibice będą siedzieć na wyremontowanej widowni, jednak bez dachu. Ten będzie montowany obok trybuny, a następnie przeniesiony nad widownię podczas przerwy świątecznej, w grudniu.

Po zakończeniu tegorocznych prac na realizację będą czekały dwie najbardziej wymagające trybuny: wschodnia i zachodnia. Tu nie wystarczy zmiana dachu i fasad, trybuny mają powstać prawie w całości od zera, ponieważ te obecne są zbyt oddalone od boiska. W pełni odmienione Balaidos pomieści ponad 31 tys. widzów

Reklama