Euro 2017: Hej Polaku, chodź na Euro

źródło: własne | MK

Euro 2017: Hej Polaku, chodź na Euro Drugi co do wielkości piłkarski turniej, a największy organizowany samodzielnie przez Polskę. Sześć polskich miast czeka i są jeszcze bilety. Więc kto ma czas, niech rozważy pójście na mecz Euro U21!

Reklama

Już w piątek Polska po raz pierwszy zostanie samodzielnym gospodarzem tak dużego turnieju piłkarskiego. Oczywiście to tylko „małe Euro”, ale i tak spora impreza. Sześć stadionów-gospodarzy o średniej pojemności 15 724 miejsc i 21 meczów – łącznie możemy więc liczyć na ponad 330 tysięcy osób na stadionach, a to kawał widowni!

Areny turnieju znacie doskonale, ponieważ wszystkie stadiony powstały lub przeszły modernizację w latach 2006-2015. Na czas Euro U21 pojemności każdego z naszych sześciu wytypowanych stadionów spadły, ale tylko nieznacznie. Wszystkie można zobaczyć na oficjalnej prezentacji aren:

Euro 2017

Jeśli jeszcze nie macie biletów, na niektóre mecze można je wciąż dostać, choć obłożenie jest znaczne. Na tyle duże, że system sprzedaży internetowej czasami nie daje rady. Na spotkania z udziałem Polski oczywiście wejściówek nie ma, natomiast nawet na piątkowy mecz otwarcia Anglia-Szwecja w Kielcach spokojnie można jeszcze kupić bilet.

Na tę chwilę wyprzedana lub bliska kompletu jest prawie połowa z 21 meczów (na podstawie danych w systemie online), w tym trzy pojedynki grupowe Polaków, półfinały i finał oraz mecze Niemcy-Czechy, Serbia-Hiszpania i Włochy-Niemcy. Na pozostałe nawet grupy czy rodziny powinny jeszcze wejść.

Bilet kupiony w Internecie można wydrukować na domowej drukarce, co w połączeniu z atrakcyjną ceną powinno zachęcić kolejnych chętnych do przyjścia na stadiony. Tak wydrukowany bilet najlepiej złożyć na trzy części wzdłuż, dzięki czemu powinien bez problemu wejść do czytnika.

Oczywiście najlepiej zabezpieczyć go przed ewentualnym deszczem, ponieważ w razie przemoczenia lub innych uszkodzeń wejście na trybuny może być utrudnione. W takim przypadku trzeba udać się do punktu informacyjnego, gdzie organizatorzy wymieniają uszkodzony bilet na zastępczy.

To co, czas wybrać z listy mecz w swoim mieście i zamawiać bilet? :)

Euro 2017

Reklama