Madryt: Real ma zielone światło, jeszcze tylko jeden krok

źródło: Marca.com; autor: michał

Madryt: Real ma zielone światło, jeszcze tylko jeden krok Wczoraj Komisja ds. Zrównoważonego Rozwoju miasta Madryt zatwierdziła plan rozbudowy Estadio Santiago Bernabeu. Teraz potrzeba już tylko ratyfikacji przez radnych, a ta jest niemal pewna.

Reklama

Real Madryt cieszył się już w lutym, gdy udało się z władzami Madrytu wypracować wspólny plan, dzięki któremu klub zmodernizuje stadion, a miasto pozbędzie się kluczowych zastrzeżeń wobec tego planu. Teraz klub może cieszyć się podwójnie, ponieważ lutowy „specjalny plan” przeszedł weryfikację Komisji ds. Zrównoważonego Rozwoju i dostał zgodę na realizację.

Santiago Bernabeu

Ostatnim krokiem ma być ratyfikacja pozytywnej decyzji przez radnych. Głosowanie odbędzie się 30 maja i ma być tylko formalnością, ponieważ za projektem są trzy z czterech partii, a czwarta zapowiada wstrzymanie się zamiast sprzeciwu.

Dzięki temu przebudowa Santiago Bernabeu może rozpocząć się już tego lata. Zapowiadana na 39 przebudowa będzie przebiegać etapowo, głównie w przerwach pomiędzy sezonami. Dlatego najbardziej istotne prace zapowiadane są na lato 2019 i 2020. Finisz zaplanowano na 2021 rok.

Kompleksowa modernizacja nie podniesie pojemności Bernabeu – to jeden z istotnych warunków miasta, które nie zgodziło się na wyjściowy plan ok. 93,5 tys. miejsc. Powstanie jednak hotel, nowe miejsca biznesowe, rozsuwany dach, eleganckie fasady multimedialne, a także rozległe parkingi podziemne. Całość ma kosztować ok. 400 mln €.

Santiago Bernabeu

Reklama