Londyn: Naprawa Wembley może potrwać jeszcze 10 lat

źródło: DailyMail.co.uk / Telegraph.co.uk; autor: michał

Londyn: Naprawa Wembley może potrwać jeszcze 10 lat Choć usterki zaobserwowano już prawie 5 lat temu, to ich usunięcie może potrwać jeszcze nawet dekadę. Chodzi o źle uszczelniony i przeciekający dach, na którym można pracować tylko pomiędzy imprezami.

Reklama

Nowe Wembley nie cieszy się najlepszą sławą od otwarcia w 2007 roku. Uznawany za drogi, niedoskonały, a przede wszystkim pozbawiony atmosfery stadion od dwóch lat zmaga się z kolejnym problemem: przeciekającym dachem.

Problem zauważono po raz pierwszy w 2012 roku, a w 2013 sprawa została ujawniona. Dopiero w 2015 ruszyły jednak istotne prace naprawcze, których do dziś udało się wykonać zaledwie 14%. Jeśli naprawy mają iść w obecnym tempie, remont potrwa jeszcze co najmniej 10 lat.

Kłopot jest spowodowany niewłaściwym sposobem montażu poszycia nad trybunami, dlatego część z idących w miliony funtów kosztów ma pokryć ubezpieczyciel głównego wykonawcy.

Prace przebiegają tak wolno, ponieważ można je wykonywać tylko w przerwach pomiędzy meczami. Tych już dziś jest naprawdę niewiele w sezonie, a od sierpnia na Wembley zadomowi się Tottenham, dodatkowo zagęszczając kalendarz potencjalnie o ponad 30 meczów.

WembleyFot: Steve James (cc: by)

Reklama