Londyn: Ostatnie dwa tygodnie White Hart Lane

źródło: własne | MK

Londyn: Ostatnie dwa tygodnie White Hart Lane Po 118 latach już tylko dwa tygodnie i dwa mecze zostały w kalendarzu White Hart Lane. Tottenham właśnie potwierdził, że rozbiórka zacznie się po sezonie.

Reklama

Wczoraj zarząd Tottenhamu podjął decyzję, że klub ostatecznie przeprowadzi się na narodowy stadion Wembley od początku sezonu 2017/18. Do jutra „Koguty” miały opcję wstrzymania się z tym krokiem na wypadek, gdyby kalendarz budowy nowego stadionu umożliwiał rozegranie jeszcze jednego cyklu Premier League na starym White Hart Lane.

Z jednej strony, jak pisaliśmy wcześniej, daje to Tottenhamowi szansę na pozycję najliczniej oglądanego klubu Europy. „Wystarczy”, że na Wembley będzie pojawiać się ok. 81-82 tysiące widzów, co może okazać się osiągalne.

White Hart Lane© Tottenham Hotspur

Z drugiej jednak strony, mamy do czynienia z pożegnaniem kolejnego legendarnego stadionu w Londynie. W zeszłym roku straciliśmy Boleyn Ground, teraz przyjdzie kolej na White Hart Lane. Do rozegrania zostały już tylko dwa mecze. Już jutro ostatnie w historii obiektu derby północnego Londynu przeciwko Arsenalowi, a 14 maja kibice pożegnają stadion podczas meczu z Man United.

Przypomnijmy, że White Hart Lane przed obecnym sezonem straciło już swój północno-wschodni narożnik, przez co klub musiał rozgrywać mecze w europejskich rozgrywkach na Wembley. Dzięki obniżeniu pojemności udało się postawić jeden z rdzeni nowego stadionu właśnie we wspomnianym narożniku.

Budowa wartego 800 mln funtów (ponad 4 mld zł) stadionu jest najbardziej zaawansowana na północnej stronie, gdzie trybuna osiągnęła już docelową wysokość. Podczas gdy zachodnia i wschodnia również konstrukcyjnie idą w kierunku finiszu, Tottenham będzie mieć tylko rok na postawienie od zera trybuny południowej, jej zadaszenie i wyposażenie. Powrót zaplanowano na sezon 2018/19.

White Hart Lane© Tottenham Hotspur

Reklama