Kolonia: Jak rozbudować RheinEnergie Stadion do 75 tysięcy?

źródło: rundschau-online.de; autor: michał

Kolonia: Jak rozbudować RheinEnergie Stadion do 75 tysięcy? 1. FC Köln i władze Kolonii mają porozumienie: trzeba zlecić studium wykonalności dla rozbudowy RheinEnergie Stadionu. Cel to osiągnięcie 75 tysięcy miejsc. Jeśli się nie uda, klub może uciec w inne miejsce.

Reklama

Zapowiadali od dwóch lat, a w piątek wreszcie usiedli do wspólnego stołu. Po dwugodzinnym spotkaniu władze Kolonii oraz 1. FC Köln zgodnie uznały, że konieczne jest zlecenie studium wykonalności dla rozbudowy RheinEnergie Stadionu. Chodzi o podniesienie pojemności trybun aż o 50%, do poziomu 75 tys. widzów.

Wyzwanie jest niemałe i już zbiera się opozycja. To szczególnie mieszkańcy dzielnicy Müngersdorf, którym już dziś sąsiedztwo stadionu daje się we znaki. By przyjąć dodatkowe 20-25 tys. widzów, trzeba też przygotować się na wzmożony ruch uliczny i wyższy poziom hałasu.

RheinEnergie StadionFot: dronepicr (cc: by)

Częściowym rozwiązaniem dla drugiej z kwestii może być rozsuwany dach – takie rozwiązanie zasugerował Franz-Josef Höing zajmujący się rozwojem miasta.

Na razie przewiduje się, że analizy ruszą „tak szybko, jak to tylko możliwe”. Nie ma jeszcze pewności, że stadion konstrukcyjnie jest gotowy na taką rozbudowę. Na wypadek, gdyby nie był, w 1. FC Köln zapewniają, że równolegle będą kontynuować poszukiwania terenu pod nowy stadion.

RheinEnergie Stadion

Reklama