Kolonia: 1. FC Köln szuka terenu pod stadion

źródło: Express.de / FC-Koeln.de; autor: michał

Kolonia: 1. FC Köln szuka terenu pod stadion Były ostrzeżenia, teraz klub z Bundesligi realnie wywiera presję na samorząd. Jeśli nie ustąpią w sprawie rozbudowy RheinEnergie Stadionu, to klub po prostu się wyprowadzi.

Reklama

Prawie każdy ich mecz jest wyprzedany, ale ich stadion nie jest... po prostu nie jest ich. Miasto z kolei parokrotnie już odrzuciło oferty sprzedaży RheinEnergie Stadionu, a w sprawie współpracy przy jego rozbudowie nie jest tak przychylne, jak chciałyby władze 1. FC Köln.

To wszystko sprawiło, że podczas półrocznego zjazdu zarządu w ostatnich dwóch dniach zapadły nowe decyzje. Podczas dyskusji uczestnicy zgodzili się, że trzeba nie tylko rozważać rozbudowę (o 10-25 tys. – przyp. red.), ale też już szukać miejsca, gdzie dałoby się zbudować nowy stadion.

Ogólny plan „zwiększenia konkurencyjności” 1. FC Köln już znamy, natomiast ostatnia część jest nowa. Dotąd klub nie dawał do zrozumienia, że już zaczyna się rozglądać za nowym stadionem. Umowa dzierżawy RheinEnergie Stadionu wygaśnie za 8 lat, w 2024, a rocznie klub wydaje na korzystanie z areny Mundialu 2006 aż 7,9 mln €.

RheinEnergie StadionFot: dronepicr (cc: by)

RheinEnergie StadionFot: CEphoto, Uwe Aranas (cc: by-sa)

Reklama