Gdańsk: Dwóch chętnych na „bursztynki” przy Stadionie Energa

źródło: Trojmiasto.pl; autor: michał

Gdańsk: Dwóch chętnych na „bursztynki” przy Stadionie Energa Dwie polskie spółki chcą stworzyć centrum rozrywki przy stadionie w Gdańsku. Pod koniec maja poznamy wykonawcę wielkiego projektu – relacjonuje Trójmiasto.pl.

Reklama

Rozmowy w sprawie powstania wielkiego kompleksu rozrywkowego przy Stadionie Energa wchodzą w decydującą fazę. Dwie firmy pozostały w grze o uatrakcyjnienie Letnicy nowymi funkcjami rozrywkowymi. Co dokładnie powstanie przy stadionie? To zależy od wyboru miasta, ponieważ każda z firm może zaoferować inne atrakcje.

Stadion Energa

Komisja konkursowa sprawdzi obie oferty i do końca maja zarekomenduje zarządowi spółki zarządzającej stadionem oraz prezydentowi jedną firmę, z którą prowadzone będą dalsze negocjacje – mówi Andrzej Bojanowski, pełniący przez najbliższe trzy miesiące obowiązki prezesa spółki Arena Operator, a do niedawna wiceprezydent Gdańska. – Umowę planujemy podpisać w grudniu. Same prace nie ruszą jednak wcześniej niż w 2019 roku.

Dwóch oferentów pozostających w wyścigu o projekt wart ok. 100 mln zł to ADV POR Property Investment z Warszawy oraz Premiowy Fundusz Inwestycyjny Future S.A. z Wrocławia. Druga z firm zdradza, że planuje w ramach centrum rozrywkowego stworzyć oceanarium.

Realizacja zwycięskiego projektu powinna potrwać ok. 2-3 lat. Oddanie do użytku ostatniego obiektu musi nastąpić w ciągu pięciu lat od podpisania umowy, co wynika z zapisów konkursu. Szacunkowy koszt inwestycji waha się między 300 a 500 mln zł. Całość powstanie w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego na terenie o powierzchni 46,6 tys. m2 należącym do miasta.

Reklama