Radom: Stadion Radomiaka wciąż bez pozwolenia

źródło: Radom.Wyborcza.pl

Radom: Stadion Radomiaka wciąż bez pozwolenia Opóźnia się rozpoczęcie prac nad nowym stadionem w Radomiu. Wszystko przez braki w dokumentacji – zapewnia przedstawiciel MOSiR.

Reklama

Firma Rosa-Bud złożyła wniosek o pozwolenie na budowę nowego stadionu przy hali wielofunkcyjnej dokładnie 28 grudnia 2016. Do dziś jednak nie otrzymała pozwolenia na budowę, choć planowo miało to nastąpić najpóźniej na przełomie lutego i marca. Dlaczego?

W piątek mieli dołożyć brakujące dokumenty. To są jakieś błędy projektowe, a takie są procedury urzędnicze, że trzeba te błędy w wyznaczonym czasie poprawić. To jest w gestii projektanta. Ja mogę tylko naciskać i naliczać kary – zapewnił „Gazetę Wyborczą” prezes MOSiR Grzegorz Janduła.

Jak twierdzi, nie nalicza jeszcze kar umownych, ponieważ nie minęło 60 dni od chwili złożenia wniosku o pozwolenie na budowę. My pozwolimy sobie jedynie przypomnieć, że minęło 114 dni.

Rozpoczęcie budowy stadionu opóźnia się więc, ale na razie przesunięcie jest niewielkie i nie zagraża harmonogramowi całej inwestycji. – To pozwolenie, o ile wiem, ma być szybko wydane. Poza tym jakieś prace tam już trwają, oczywiście drobne, takie, które nie wymagają pozwolenia na budowę – dodaje Janduła.

Wspomniane przez prezesa prace to przede wszystkim wykopy pod łącznik i budynki administracyjne – wspólną część stadionu i hali widowiskowej. Stadion w pierwszej fazie (tj. z 8,5 tys. miejsc z finalnych 15 tysięcy) ma być gotowy w 2018 roku.

Stadion Radomiaka

Reklama