Radom: Jest projekt stadionu Radomiaka

źródło: Radom.pl

Radom: Jest projekt stadionu Radomiaka Urząd miasta potwierdził, że otrzymał dokumentację stadionu, teraz czas na pozwolenie na budowę. Wznoszenie przyszłych trybun zacznie się na wiosnę.

Reklama

Główny wykonawca miał dwa miesiące na przekazanie pełnej dokumentacji nowego stadionu Radomiaka i terminu dotrzymał. Wraz z końcem listopada do urzędu miasta wpłynęły tomy z projektem.

Wykonawca złożył projekt stadionu piłkarskiego, w dalszej kolejności wystąpi o pozwolenie na budowę. Bardzo się cieszę, że wszystko idzie zgodnie z harmonogramem i możemy spodziewać się rozpoczęcia budowy obiektu już wiosną 2017 roku – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

Witkowski nie powiedział jednak, czy uda się zrealizować w pierwszej fazie bardziej ambitny wariant stadionu, z pojemnością 8,5 tys. zamiast 5,5 tysiąca miejsc. Rozmowy na ten temat z wykonawcą wciąż się nie zaczęły.

Stadion Radomiaka

Chcemy jednak, aby inwestycja była kompletna, dlatego naszym celem jest, aby już w pierwszym etapie północna trybuna została wybudowana w całości. Wówczas mielibyśmy łącznie 8,5 tysiąca miejsc. Na ten temat będziemy rozmawiać z wykonawcą. My jesteśmy na to gotowi – mówi prezydent Radomia.

Na halę widowiskową i pierwszą część stadionu (trybuny południowa i północna) Radom przekaże 110 mln zł. Z tej kwoty ok. 74,9 mln zł pochłonie sama hala sportowa, co zostawia ok. 35 mln zł na stadion. Możliwe, że Rosa-Bud będzie oczekiwać dodatkowych środków, jeśli ma zbudować od razu obiekt dla 8,5 tys. osób.

Docelowo, po dodaniu trybun za bramkami, obiekt ma pomieścić ok. 15 tys. widzów. Harmonogram dla tych prac nie jest jeszcze znany. Z dwiema trybunami obiekt ma być gotowy w 2018 roku.

Stadion Radomiaka

Reklama