Wrocław: Otwarcie Olimpijskiego za tydzień

źródło: GazetaWroclawska.pl

Wrocław: Otwarcie Olimpijskiego za tydzień Najpierw będą dni otwarte, później mecz futbolu amerykańskiego, a następnie World Games 2017. Taki jest plan na najbliższe tygodnie i miesiące wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego.

Reklama

Kiedyś jego nazwa była ciekawostką, bo co to za Stadion Olimpijski, który nie powstał z myślą o Igrzyskach? Dziś jest prawie ironiczna, skoro jedynymi dyscyplinami sportowymi rozgrywanymi tutaj będą te nieolimpijskie: żużel i futbol amerykański. Historia jednak zobowiązuje i wrocławski stadion otworzy się pod tą samą nazwą.

A otwarcie zaplanowano już na 8-9 kwietnia. Wtedy odbędą się dni otwarte, które mają być skierowane przede wszystkim do najmłodszych. Oczywiście dorośli również będą mile widziani, a wstęp będzie bezpłatny. Na szczegóły musimy jednak poczekać, dokładny plan ma być przedstawiony dosłownie w najbliższych dniach.

Stadion Olimpijski© Maciej Lulko Fotografia Architektury

Dni otwarte oznaczają jeszcze coś – odbiory właśnie się kończą i nie ma zagrożenia, że Olimpijski nie będzie gotowy na swoje pierwsze imprezy masowe. Na rozgrzewkę futbol amerykański – Panthers Wrocław zagrają przeciwko Swarco Raiders Tirol 22 kwietnia. Impreza będzie połączona ze zjazdem food trucków i inauguracją sezonu motocyklowego.

Żużlowcy Sparty wrócą na Olimpijski 30 kwietnia, kiedy podejmą KS Get Well Toruń. Kulminacja nastąpi oczywiście latem. 20-30 lipca Stadion Olimpijski stanie się główną areną zmagań podczas World Games 2017. W trakcie turnieju stadion będzie areną żużlowego turnieju par i meczów futbolu amerykańskiego.

Przebudowa Stadionu Olimpijskiego rozpoczęła się w 2015 roku i dobiegła końca w ostatnich dniach, z niewielkim poślizgiem względem wyjściowych założeń. Inwestycja pochłynęła ok. 130 milionów złotych.

Reklama