Poznań: Lech zebrał już dwie trzecie na dekorację INEA Stadionu

źródło: własne | MK

Poznań: Lech zebrał już dwie trzecie na dekorację INEA Stadionu Prawie trzy tygodnie do końca akcji, a na liczniku już prawie 110 tysięcy zł. Fani „Kolejorza” wpłacają średnio po 120 zł, by dołączyć do akcji „Dumni z Tradycji”.

Reklama

W miniony weekend Lech świętował 95-lecie istnienia. Z tej okazji na INEA Stadion przyszło ponad 40 tys. widzów – najliczniejsza widownia w tym sezonie Ekstraklasy. Przy okazji świętowania Lech uruchomił projekt crowdfundingowy „Dumni z Tradycji”, w którym prosi fanów o pieniądze na pomoc w wyjątkowej dekoracji stadionu. Chodzi o murale, które upamiętnią legendy klubu, wielkie sukcesy i samych kibiców.

Niedawno minął miesiąc od startu inicjatywy, a do zakończenia jeszcze prawie 3 tygodnie. Na razie wsparcie wynosi 107 405 zł, czyli ponad dwie trzecie planowanego budżetu w wysokości 160 tys. zł. Średnia wysokość wpłat może imponować – to prawie 120 zł.

By zachęcić kolejnych kibiców do udziału w inicjatywie, Lech uatrakcyjnia ofertę. W ramach wsparcia dla „Dumnych z Tradycji” można na przykład kupić bilet na nadchodzący mecz z Legią (wpłacając 70 zł) oraz koszulki zawodników z meczu 95-lecia. Tu cena jest wysoka – za trykot noszony w niedzielę trzeba wyłożyć ponad 600 zł.

Przykłady murali, jakie mają pojawić się na stadionie, można znaleźć poniżej:

Dumni z Tradycji

Dumni z Tradycji

Dumni z Tradycji

Reklama