Gdańsk: Będzie komplet na meczu z Legią?

źródło: własne | MK

Gdańsk: Będzie komplet na meczu z Legią? W ciągu pierwszej doby sprzedali tysiąc biletów – to nowy rekord Lechii. Jeśli zainteresowanie uda się podtrzymać, mecz z Legią Warszawa będzie pierwszym w tym sezonie z kompletem widowni w Gdańsku.

Reklama

28 lutego Lechia zaczęła sprzedawać bilety na mecz przeciwko Legii Warszawa, zaplanowany na 19 marca. Zainteresowanie w ciągu pierwszej doby było bardzo wysokie.

Ponad 1000 sprzedanych biletów na mecz w ciągu 24 godzin to historycznie najlepszy wynik jaki udało nam się osiągnąć na starcie sprzedaży wejściówek. Warto również zauważyć, że do meczu mamy jeszcze ponad 2,5 tygodnia. Jeżeli trend sprzedażowy utrzyma się do dnia meczu z Legią, o pełne zapełnienie stadionu nie musimy się martwić – podkreśla kierownik działu sprzedaży biletów Tomasz Mielewczyk.

Komplet w tym przypadku nie będzie oznaczał 42 tys. osób, ponieważ na mecze ligowe pojemność jest ograniczona do ok. 36,5 tysięcy. Dotąd tylko raz udało się Lechii osiągnąć taką widownię, w kwietniu 2015 roku, również w meczu z Legią.

W aktualnym sezonie Ekstraklasy Lechia od początku walczy o najwyższe miejsce w lidze. Widownia jest wyraźnie wyższa niż przed rokiem, średni wzrost to aż 2,8 tys. widzów na mecz (22%). Aktualna średnia frekwencja na Stadionie Energa to 15 632 osoby. Pojedynek z Legią z pewnością poprawi ten wynik jeszcze przed rundą finałową.

Stadion Energa© Stadion Energa

Reklama