Waszyngton: Audi ma swój drugi stadion, teraz w USA

źródło: DCUnited.com; autor: michał

Waszyngton: Audi ma swój drugi stadion, teraz w USA Jeszcze nie ruszyli na dobre z budową, a już sprzedali nazwę. Nowy stadion waszyngtońskiego DC United będzie nosił nazwę Audi Field.

Reklama

Dziś jeden z najstarszych klubów MLS poinformował, że nazwa jego nowego stadionu to oficjalnie Audi Field. Warunki umowy z niemieckim producentem samochodów nie zostały ujawnione, ale wg „Washington Post” kontrakt potrwa 12 lat.

Klub poinformował z kolei, że umowa jest „jedną z największych w lidze”. W MLS kluby średnio otrzymują po kilka milionów dolarów rocznie za nazwę, ale trudno wskazać jednolitą średnią – nowe stadiony mają lepsze kontrakty. Dla przykładu, wschodzący klub Los Angeles FC otrzyma za 15 lat aż 100 mln $ od Banc of California.

Audi Field

Interesujące w umowie jest to, że stadionu DC United jeszcze nie ma. Oficjalnie co prawda wbito pierwszą łopatę, ale procedury dopuszczenia do budowy wciąż się nie zakończyły. Ten moment może nastąpić jeszcze w lutym, ale nawet biorąc to pod uwagę otwarcie nie nastąpi wcześniej niż w trakcie sezonu 2018. Wtedy też nazwa Audi Field oficjalnie zacznie obowiązywać.

Dla Audi to już drugi stadion ze sponsorowaną nazwą. Pierwszy, Audi-Sportpark, funkcjonuje w niemieckim Ingolstadt, kolebce Audi.

Reklama