USA: Zaczęły się przygotowania do budowy DC United Stadium

źródło: własne | MK; autor: michał

USA: Zaczęły się przygotowania do budowy DC United Stadium Burmistrz Waszyngtonu osobiście weszła do koparki, by naruszyć konstrukcję hali, którą czeka całkowita rozbiórka. Latem zacznie się właściwa budowa stadionu.

Reklama

Wczoraj w stolicy Stanów Zjednoczonych doszło do wyczekiwanego od wielu lat wydarzenia. To jeszcze nie początek budowy, ale wielkie przygotowania ruszyły. Miasto przystąpiło do oczyszczania działek w Buzzard Point, w południowej części śródmieścia.

DC United Stadium

Pierwszy ruch koparką wykonała osobiście burmistrz Muriel Bowser, która aktywnie przyczyniła się do realizacji planów DC United. Klub nawiązał współpracę z miastem, by samorząd pozyskał działki należące do prywatnych właścicieli i przygotował je do budowy. Ten drugi etap właśnie się zaczął i zakończy się tego lata.

Prawdopodobnie w sierpniu plac budowy przejmą DC United i już na własny koszt przeprowadzą budowę stadionu dla 20 tys. widzów. Czasu będzie stosunkowo mało, ponieważ plan zakłada inaugurację najpóźniej w marcu 2018, na starcie sezonu MLS.

DC United Stadium

Reklama