Oslo: Vålerenga szykuje plac dla swoich kibiców

źródło: własne | MK; autor: michał

Oslo: Vålerenga szykuje plac dla swoich kibiców Największy klub Oslo przygotował dobre informacje dla fanów: na nowym stadionie będą mieli otwarty całą dobę plac, dostaną własny pub i plac zabaw dla dzieci.

Reklama

Vålerenga Oslo pokazała właśnie dodatkową atrakcję swojego nowego stadionu. To plac za południową trybuną, pomiędzy rampami prowadzącymi na widownię. W sumie znajdzie się tam 4,5 tys. m2 otwartej powierzchni z zielenią i ławeczkami.

To dopiero początek. Poczynając od zachodniej krawędzi placu znajdą się tam przedszkole z placem zabaw, sklep spożywczy, pub prowadzony przez kibiców ze stowarzyszenia Klanen, a także większy sklep Vålerengi.

W dni meczowe na placu będą organizowane dodatkowe atrakcje dla rodzin z dziećmi, w tym zabawy z animatorami. Z kolei na co dzień plac będzie nie tylko otwarty dla każdego, ale ma być też miejscem zajęć szkolnych dla uczniów szkoły, która będzie wbudowana w zachodnią trybunę stadionu.

Valerenga Stadion

Nic dziwnego, że informacja na temat przygotowywanego placu spotkała się z dużym entuzjazmem kibiców, facebookowe „łapki w górę” tekstowi dało sporo ponad tysiąc osób, wielokrotnie więcej niż pod większością tekstów.

Warto przy okazji zwrócić uwagę, że Vålerenga aktywnie włącza kibiców w przygotowanie nowego stadionu. W październiku klub zaprosił ich do zgłaszania własnych propozycji układu krzesełek, oferując każdemu chętnemu plan stadionu jako szablon do wypełnienia. Jedyny zakaz w całej zabawie dotyczy koloru żółtego, barwy rywali z Lillestrøm.

Nowy stadion w dzielnicy Valle Hovin zostanie oficjalnie otwarty już 10 września 2017 roku. Budowa idzie zgodnie z harmonogramem i nie są planowane przesunięcia.

Reklama