Chorzów: Sześć odcieni niebieskiego

źródło: Slaskie.pl / własne | MK; autor: michał

Chorzów: Sześć odcieni niebieskiego Zaczęli! Surowy beton na południowym łuku zasłaniają już pierwsze krzesełka. W trzech ciężarówkach przyjechała partia ok. 2,5 tysiąca i montaż idzie błyskawicznie.

Reklama

W piątek przyjechały, od wczoraj są montowane. Mowa o pierwszych krzesełkach na Stadionie Śląskim. Z Podkarpacia przywiozły je trzy ciężarówki. To partia ok. 2,5 tys. fotelików. Kolejne będą dowożone systematycznie, wraz z postępami w montażu tych pierwszych.

A postępy są szybkie, ponieważ montowany jest model Abacus (użyty też choćby w Lyonie czy Zabrzu), należący do tzw. systemowych. To w skrócie oznacza, że najpierw do trybun przytwierdzano metalowe szyny, na które teraz jedno po drugim zakładane są krzesełka. Ponieważ nie trzeba wiercić otworów pod każde siedzisko, liczba zamontowanych krzesełek będzie rosła z dnia na dzień.

Stadion Śląski© Śląskie

- Na Stadion Śląski dostarczyliśmy już uchwyty, kotwy i belki aluminiowe niezbędne do zamontowania krzeseł. W ubiegły piątek przekazaliśmy też trzy ciężarówki krzeseł Abacus w czterech różnych odcieniach niebieskiego (z sześciu docelowych odcieni). Od wtorku planujemy sukcesywnie dostarczać od 1 do 4 ciężarówek dziennie oraz według potrzeb montażowych. Montaż rozpoczęliśmy od trybuny górnej zachodniej – mówi Piotr Ernt, kierownik projektu Forum Seating, marki należącej do Grupy Nowy Styl.

Do zamontowania ostatniego z ponad 54 tysięcy siedzisk zostało dokładnie 130 dni. Marka Forum Seating zobowiązała się przeprowadzić prace do końca czerwca, by umożliwić letnie odbiory i otwarcie stadionu. O ile jednak montaż krzesełek jest rozpisany co do dnia, o tyle szczegółów o inauguracji molocha na razie jest jak na lekarstwo.

Wchodzimy w ostatni etap modernizacji obiektu. Ruszyły kolejne prace w bryle stadionu i na promenadach zewnętrznych. Cały czas trwają też roboty w kubaturze stadionu. Obecnie na całym obiekcie pracuje łącznie prawie 300 osób – mówi Krzysztof Klimosz, prezes Stadionu Śląskiego.

Stadion Śląski

Reklama