Warszawa: Legia może budować boiska przy Łazienkowskiej

źródło: Warszawa.Wyborcza.pl / Legionisci.com; autor: michał

Warszawa: Legia może budować boiska przy Łazienkowskiej Radni Warszawy zgodzili się na wydzierżawienie Legii terenu pod dwa nowe boiska treningowe. Pod warunkiem, że będą mogli z nich korzystać też młodzi warszawiacy za darmo.

Reklama

W czwartek Rada Warszawy wyraziła zgodę na wydzierżawienie Legii terenów przy Stadionie Wojska Polskiego bez konieczności rozpisywania przetargu. Zależna od klubu spółka Legia Warszawa – Centrum Sportu Młodzieżowego sp. z o. o. obejmie tereny na wschód od stadionu na 30 lat.

Chodzi o ok. 23 900 m2 aż do Wisłostrady, gdzie kiedyś znajdowały się baseny. Poza dwoma boiskami ma powstać również strzelnica dla sekcji strzeleckiej CWKS Legia (2600 m2).

Stadion Wojska Polskiego

Radni zobowiązali ratusz, by w umowie zobowiązać Legię do prowadzenia na wydzierżawionym terenie szkolenia dzieci i młodzieży, organizowania bezpłatnych zajęć dla dzieci podczas ferii i wakacji oraz do tego, by sześć razy w roku udostępniała teren na miejskie imprezy sportowe.

Rozplanowanie nowych boisk zaprojektowała pracownia JSK Architekci. Szacowała, że inwestycja będzie kosztować 8 mln zł.

Dwa nowe boiska i tak nie wystarczą na rozbudowę szkółki. Dlatego w lutym ub.r. Legia podpisała umowę z władzami Grodziska Mazowieckiego i buduje w tej gminie zespół siedmiu pełnowymiarowych boisk.

Reklama