Rosja: Tylko doraźna modernizacja w Krasnodarze

źródło: RBC.ru; autor: michał

Rosja: Tylko doraźna modernizacja w Krasnodarze Stadion Kubania miał być zbudowany od podstaw, potem rozbudowany, a teraz będzie właściwie tylko przypudrowany. Mimo to znajdzie się wśród centrów pobytowych MŚ 2018.

Reklama

Zanim jeszcze Krasnodar wypadł z listy miast-gospodarzy Mistrzostw Świata 2018, miał tu powstać nowy, wspaniały stadion piłkarski. Później zapowiadano budowę innego pomimo braku meczów Mundialu, a wreszcie dużą modernizację Stadionu Kubań.

Dziś każda z tych coraz skromniejszych zapowiedzi to tylko wspomnienie, ponieważ Kubań nie zmieni się prawie wcale. Od czerwca 2016 trwa doraźna modernizacja, na którą zostaną wydane 134 mln rubli (100 mln ze środków federalnych, resztę wykłada region). W rosyjskiej walucie brzmi co prawda okazale, ale to niecałe 10 mln zł na dostosowanie stadionu, który powstał w 1961 roku.

Pieniądze wystarczą na odrestaurowanie fasad, szatni dla sportowców, strefy mediów i wymianę murawy. To wszystko pozwoli na ugoszczenie jednej z 32 drużyn Mistrzostw Świata, podczas których Kubań będzie jednym z dwóch krasnodarskich stadionów treningowych, obok supernowoczesnego Stadionu FK Krasnodar.

Prace mają zakończyć się pod koniec tego roku i przez cały okres ich trwania FK Kubań może rozgrywać swoje mecze. Nie ma niestety planu na długoterminową poprawę standardu obiektu.

Stadion Kuban

Reklama