Rosja: Renowacja zamiast budowy w Krasnodarze

źródło: Championat.com; autor: michał

Rosja: Renowacja zamiast budowy w Krasnodarze Miał być Mundial 2018. Miał być nowy, wielki stadion. Zamiast tego będzie rozbudowa istniejącego. Właśnie tam w sobotę Rosja wygrała towarzysko z Portugalią.

Reklama

Krasnodar to największy przegrany wewnątrzrosyjskiej konkurencji o organizację Mistrzostw Świata 2018. Miasto najpierw było na liście, potem przepadło podczas wyboru FIFA. Mimo to miał tam powstać wielki i nowoczesny stadion dla Kubania.

Kuban Stadion

Później ten plan odłożono w czasie, a dziś jest już przesądzone, że nie będzie nowej areny. Zamiast tego aktualny Stadion Kuban przejdzie gruntowną modernizację. Pierwsza część zostanie zrealizowana przed 2018 rokiem. Zmieni się wtedy nawierzchnia boiska oraz cała infrastruktura zaplecza sportowego: szatnie, pokoje delegatów, itd.

W drugiej, znacznie ważniejszej części, stadion urośnie o ok. 10 tys. miejsc. Będzie to możliwe przez budowę górnych trybun na łukach. Całość przykryje z kolei dach. Ponieważ nie ma jeszcze szczegółów planu, przygotowaliśmy roboczą wizualizację, co się zmieni.

Co ciekawe, maszty oświetleniowe zostaną bez zmian, choć stracą swoją funkcję. Oświetlenie będzie zamontowane w dachu, ale maszty są po prostu zbyt masywne, by je zdemontować.

Kuban Stadion

Kuban Stadion

Reklama