Eindhoven: PSV nieznacznie rozbuduje stadion

źródło: AD.nl / ED.nl; autor: michał

Eindhoven: PSV nieznacznie rozbuduje stadion W 2017 roku kolejne zmiany szykują się na Philips Stadion. Po sektorze stojącym teraz sporą modernizację przejdzie południowa trybuna. Urośnie, ale niekoniecznie pod względem pojemności.

Reklama

Przed nowym sezonem Eredivisie PSV Eindhoven zapowiada kolejne prace nad poprawą standardu Philips Stadion. W tym roku na celowniku jest rozbudowa południowej trybuny. Chodzi nie tyle o jej powiększenie, choć i to by się przydało, ale o poprawę zaplecza.

Rozbudowana będzie tzw. Coen Dillen Promenade, czyli główny ciąg pieszy ze stoiskami cateringowymi i toaletami. Prace już się zaczęły, by zdążyć przed letnim wznowieniem rozgrywek. To nie koniec planów, ponieważ funkcje sanitarno-cateringowe mają też poprawić się na innych trybunach.

Mało tego, PSV chce też zbudować nowy stadion dla swoich zespołów młodzieżowych i rezerw. To kolejne istotne projekty po zeszłorocznej inwestycji ok. 500 tys. € w wymianę części krzesełek. W sumie ok. 3,5 tys. starych siedzisk kubełkowych wymieniono na nowe, składane. Dzięki temu na wschodniej trybunie powstał pierwszy tak duży sektor stojąco-siedzący w Holandii (poniżej).

Philips Stadion© VDL Seatin Systems

W ostatnich dwóch sezonach PSV zdobyło swoje 22. i 23. mistrzostwo Holandii, dzięki czemu finanse klubu mocno się poprawiły. Wielu kibiców pewnie chciałoby też znaczącej rozbudowy stadionu, ponieważ klub z Eindhoven rok w rok sprzedaje pomiędzy 28-29 tys. karnetów, co zostawia dosłownie kilka tysięcy biletów do podziału między lokalnych i przyjezdnych kibiców.

To już siedemnasty sezon z rzędu (!), podczas którego frekwencja na Philips Stadion utrzymuje się powyżej poziomu 90% dostępnych miejsc. W aktualnym sezonie to ponad 95% pomimo zsunięcia się klubu na trzecie miejsce. Dzięki tak stabilnej sprzedaży karnetów PSV co roku zarabiają ok. 8 mln € na samych karnetach.

Reklama