Bydgoszcz: Szybki remont stadionu Zawiszy

źródło: Bydgoszcz.Wyborcza.pl

Bydgoszcz: Szybki remont stadionu Zawiszy Bydgoscy radni w trybie pilnym przegłosowali dziś przekazanie 1,2 mln złotych na remont trybuny na stadionie Zdzisława Krzyszkowiaka – relacjonuje bydgoska „Wyborcza”.

Reklama

Nie wiem jak to możliwe, ale to prawda. Woda się leje na poziom niżej – opisywał problem, jaki pojawił się na stadionie przy ul. Gdańskiej, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski w trakcie dzisiejszej sesji rady miasta.

Przeciekający dach to problem nie starej trybuny zachodniej, a tej najnowszej – na wschodzie stadionu. Co prawda ma już prawie 9 lat (powstała w 2008), ale zgłoszona awaria wypada w wyjątkowo nieprzyjemnym dla Bydgoszczy momencie. Stadion jest aktualnie przygotowywany do dwóch wielkich imprez zaplanowanych na 2017 roku: mistrzostw Europy w piłce nożnej (U21) oraz lekkoatletyce (U23).

Wschodnia trybuna to miejsce m.in. ulokowania szatni, w których będą przebierać się sportowcy przed obiema imprezami. Dlatego radni potraktowali sprawę priorytetowo i zgodzili się na przekazanie 1,2 mln zł na remont. Prace mają być przeprowadzone przede wszystkim pod kątem uszczelnienia stropów.

Stadion Zdzisława Krzyszkowiaka© UM w Bydgoszczy

Reklama