Amsterdam: Pierwsza czerwona trybuna gotowa

źródło: Ajax.nl

Amsterdam: Pierwsza czerwona trybuna gotowa Kibice Legii załapią się na jeden z pierwszych meczów z nowymi krzesełkami na południowej trybunie Amsterdam Areny. Pojemność stadionu właśnie przekroczyła 54 tysiące!

Reklama

Pierwsza faza wymiany krzesełek już za nami. Amsterdam ArenA otrzymała w tym tygodniu ostatnią porcję z 4248 czerwonych siedzisk na dolnej trybunie południowej. To oficjalnie pierwsza czerwona trybuna na stadionie, który do końca roku ma w całości zmienić barwy właśnie na czerwień z białymi i czarnymi akcentami.

Na pewno na zdjęciach zauważycie, że barierki do bezpiecznego stania w trakcie meczów znajdują się tylko w małym centralnym sektorze. To skutek braku czasu, ponieważ już dziś Ajax mierzy się na zmodernizowanej trybunie z ADO Den Haag. Reszta barierek na całej trybunie pojawi się przed kolejnymi pojedynkami.

Dzięki dołożeniu pięciu rzędów do czoła południowej trybuny pojemność Amsterdam Areny pierwszy raz w historii osiągnęła poziom 54 tysięcy miejsc. Tym samym od inauguracji w 1996 stadion urósł już o prawie 3 tysiące miejsc, dokładane głównie pomiędzy pierwotną widownią a boiskiem.

Amsterdam ArenA© FC Ajax

Amsterdam ArenA© FC Ajax

Amsterdam ArenA© FC Ajax

Reklama