Radom: Wykonawca czeka na pozwolenie

źródło: HalaDlaRadomia.pl

Radom: Wykonawca czeka na pozwolenie Firma Rosa-Bud skończyła prace nad projektem i złożyła wniosek o pozwolenie na budowę stadionu Radomiaka. Prace zaczną się jeszcze zimą czy na początku wiosny?

Reklama

Wczoraj Rosa-Bud, główny wykonawca hali oraz nowego stadionu Radomiaka, złożył wniosek o pozwolenie na budowę nowego stadionu. Teraz urząd miasta ma 65 dni na wydanie decyzji w sprawie inwestycji.

Złożenie wniosku to kolejny krok na drodze do powstania nowego obiektu spełniającego wymogi ekstraklasy. Stadion jest ważnym elementem sportowego kompleksu przy ul. Struga, dlatego zrobimy wszystko, żeby pozwolenie zostało wydane w jak najkrótszym czasie. Prace związane z budową stadionu ruszą na wiosnę – mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Projekt budowlany nowego stadionu powstał w listopadzie i po korektach ze strony MOSiR trafił do urzędu miasta. Nowy stadion piłkarski powstanie w miejscu dotychczasowego, który został zburzony wiosną 2016. Znacznie bardziej zaawansowana jest realizacja hali widowiskowej (zobacz wideo). Ta stanie bezpośrednio przy stadionie i ma już widoczny zarys przyszłej bryły, podczas gdy prace nad trybunami piłkarskimi najpewniej wystartują w marcu.

W wartej 110 mln zł pierwszej fazie powstanie przede wszystkim kryta arena, a do jej północnej części dołączona zostanie główna trybuna przyszłego stadionu Radomiaka. Ogółem w pierwszej fazie powstaną dwie trybuny wzdłuż boiska, mieszcząc co najmniej 5,5 tys. widzów.

Stadion po zakończeniu pierwszego etapu realizacji ma mieć również podgrzewaną murawę i oświetlenie. W I etapie ma być to 1600 luksów z możliwością rozbudowy do 2000 luksów w II etapie.

Reklama