Manchester: Powieje luksusem na Etihad Stadium

źródło: własne | MK

Manchester: Powieje luksusem na Etihad Stadium już dziś mają bardzo dobrej jakości stadion, ale Manchester City właśnie wprowadza spore zmiany na trybunie zachodniej. Nowe szatnie i strefa zawodników, ale przede wszystkim pełen przepychu klub dla najbogatszych.

Reklama

Dziś Manchester City poinformował swoich kibiców z głównej trybuny Etihad Stadium, że od początku stycznia czekają ich utrudnienia. Zmieni się układ wejść, a i dla zawodników powstanie nowy, tymczasowy tunel. Wszystko po to, by zrobić miejsce dla zmian w układzie przestrzennym trybuny. Prace potrwają całą rundę wiosenną.

Co się zmieni? Na początek powstaną nowe, większe szatnie dla zawodników, sędziów i delegatów. Powstanie nowy tunel wyprowadzający zawodników na boisko, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że ma on być tylko dodatkową atrakcją dla najzamożniejszych widzów.

City zamierza bowiem wprowadzić rozwiązanie, które w ostatnich miesiącach prezentował Tottenham oraz władze Sydney. Chodzi o przeszkloną ścianę, dzięki której goście będą mogli z odległości kilkudziesięciu centymetrów obejrzeć zawodników przed wyjściem na boisko.

Klub z Manchesteru poszedł nawet dalej: zaplanował podobne rozwiązanie dla tzw. strefy mieszanej, gdzie dziennikarze rozmawiają z zawodnikami po meczu. Tam na jednych i drugich też będzie można spojrzeć przez szybę. Dostępna też będzie analiza taktyczna i statystyczna meczu dla zainteresowanych. Poniżej prezentujemy wizualizacje nowego The Tunnel Club, który otworzy się dla widzów w sezonie 2017/18:

Etihad Stadium Tunnel Club

Etihad Stadium Tunnel Club

Etihad Stadium Tunnel Club

Etihad Stadium Tunnel Club

Etihad Stadium Tunnel Club

Etihad Stadium Tunnel Club

Etihad Stadium Tunnel Club

Reklama