Bundesliga: Darmstadt wytypowało tereny pod nowy stadion

źródło: własne | MK; autor: michał

Bundesliga: Darmstadt wytypowało tereny pod nowy stadion Analizowali 12 różnych działek, w tym dwie poza miastem. Teraz wybrali z nich 4, wszystkie na zachód od centrum. Wybór najlepszej opcji wkrótce.

Reklama

Całkowita przebudowa stadionu Böllenfalltor okazała się niemożliwa ze względów prawnych, dlatego w niemieckim Darmstadt trwają poszukiwania nowego miejsca pod stadion piłkarski. Arena dla 20-25 tys. miejsc może powstać w granicach administracyjnych Darmstadt lub na obrzeżach miasta.

Wspólne analizy samorządu, SV Darmstadt 98 oraz biura projektowego Albert Speer + Partner pozwoliły wytypować 12 możliwych lokalizacji, w tym 10 w granicach miasta. Z nich właśnie wybrano finałową listę 4 miejsc.

Wszystkie można znaleźć poniżej ze wskazaniem miejsca i układem komunikacyjnym. Pojemność stadionu nie zmieni się w żadnej z proponowanych lokalizacji, choć różnią je m.in. rozmiary parkingów przy stadionie czy dostęp do transportu zbiorowego.

Miasto i klub zapewnili jednak wczoraj, że nie ma żadnego faworyta wśród tych miejsc, każdy z terenów jest traktowany jako równorzędny do czasu szczegółowej analizy. Ta potrwa ok. 4-5 miesięcy i wtedy dowiemy się, który wariant wybrano.

Arheilgen-West

Stadion Darmstadt

Südlich B 26

Stadion Darmstadt

Eberstadt-West

Stadion Darmstadt

Gehaborner Hof

Stadion Darmstadt

Reklama