USA: Molocha z Tennessee czeka kolejna rozbudowa

źródło: własne | MK

USA: Molocha z Tennessee czeka kolejna rozbudowa Jeden z największych stadionów świata w kolejnych latach może się minimalnie skurczyć. Za to jego zaplecze rozrośnie się bardzo mocno wskutek największej dotąd rozbudowy.

Reklama

Neyland Stadium w Knoxville to jeden z symboli całego Tennessee. Rozbudowywany 16 razy w swojej długiej historii, największe dotąd prace przeszedł w latach 2005-2010. Wtedy za 150 mln $ rozbudowano zaplecze na zachodzie i północy stadionu, tworząc widoczne na zdjęciach ceglane elewacje i główną bramę wejściową.

Neyland Stadium

Teraz University of Tennessee zlecił światowej czołówce (Populous) opracowanie planu dla kolejnych prac. Mają być podzielone na trzy fazy, a pierwsza ma już zabezpieczone finansowanie w wysokości 106 mln $.

Do sierpnia 2019 roku mają być gotowe nowy klub biznesowy na poziomie boiska za bramką, kolejny klub biznesowy na zachodniej trybunie, a także gruntownie poprawione zaplecze na parterze obiektu.

W kolejnych dwóch etapach zaplanowano rozbudowę stref komercyjnych, punktów cateringowych i sanitarnych na wszystkich wyższych piętrach południowej części stadionu, a do tego dwie wielkie bramy wejściowe przy południowym łuku.

Rozbudowa trybun i wzrost pojemności? Nie, tego nie przewidziano. Przeciwnie, uniwersytet zakłada niewielkie obniżenie skali obiektu, ale liczba miejsc utrzyma się ponad poziomem 100 tysięcy miejsc (dziś 102 455), co powinno pozwolić na zachowanie pozycji w pierwszej dziesiątce świata.

Neyland Stadium

Neyland Stadium

Neyland Stadium

Neyland Stadium

Neyland Stadium

Reklama