Kalifornia: Levi’s Stadium ma uprawę warzyw na dachu

źródło: LevisStadium.com; autor: michał

Kalifornia: Levi’s Stadium ma uprawę warzyw na dachu To chyba jedyny stadion na świecie, który może się poszczycić serwowaniem potraw, które na nim rosną. Na dachu Levi’s Stadium uprawianych jest 40 rodzajów warzyw i przypraw.

Reklama

Jeszcze przed otwarciem tego luksusowego stadionu pisaliśmy, że na dachu Levi’s Stadium powstanie ogród. Jego powierzchnia jest imponująca, to ok. 2,5 tys. m2. Chodzi z jednej strony o stworzenie miłego otoczenia dla gości biznesowych na tarasie, ale z drugiej – o ekologię i oszczędność na ogrzewaniu/chłodzeniu stadionu.

Teraz ogród ma nową funkcję, ponieważ wydzielono z niego ok. 370 m2 na poletka uprawne. Levi’s Stadium to pierwszy znany nam stadion, który sam produkuje warzywa do przygotowywania potraw. Skorzystają z nich oczywiście tylko najbogatsi odwiedzający, ponieważ dla nich przygotowano pawilon, na którym powstała nietypowa uprawa.

Mimo to pomysł jest zdecydowanie wart uwagi. Pomidory, papryka, cukinie, szałwia, lawenda, bazylia – to tylko niektóre pozycje z listy organicznych upraw na dachu wielkiego stadionu. Co tydzień ta niewielka farma ma dostarczać ok. 70kg produktów.

Levi's Stadium© Levi's Stadium

Levi's Stadium© Levi's Stadium

Levi's Stadium© Levi's Stadium

Levi's Stadium© Google Maps

Reklama