Rotterdam: Deszcz maskotek dla chorych dzieci

źródło: własne | MK

Rotterdam: Deszcz maskotek dla chorych dzieci Niezwykłą inicjatywę przygotowali kibice ADO Den Haag dla chorych dzieci, które zasiadały wczoraj pod sektorem gości w Rotterdamie. Na małych pacjentów poleciały setki maskotek.

Reklama

Długo przed wczorajszym meczem Feyenoord – ADO Den Haag wiadomo było, że organizatorzy zaprosili na trybuny dzieci ze szpitala dziecięcego im. królowej Sofii. Dlatego fani przyjezdnych postanowili na niedzielę przygotować się szczególnie. Na sektor gości De Kuip weszli w kolorowych perukach i innych ozdobach.

Kulminacja przyszła w 12. minucie spotkania, gdy krótkie odliczanie poprzedziło niecodzienną akcję: dzieci ze szpitala zostały zasypane maskotkami z górnego poziomu widowni.

Jak można było się spodziewać, reszta stadionu odpowiedziała gromką owacją. Inicjatywa, choć uwzględniała czyn formalnie zabroniony na stadionie, doczekała się nawet oficjalnej pochwały ze strony policji. Jeśli ktoś na całej akcji stracił, to może jedynie Feyenoord, który zorganizował udane popołudnie dla wielu chorych dzieci, a chwała w doniesieniach prasowych na całym świecie przypadła tylko kibicom z Hagi.

De Kuip

Reklama