Iran: Moloch w Teheranie znów mniejszy

źródło: własne | MK; autor: michał

Iran: Moloch w Teheranie znów mniejszy Zaczynał z poziomu 100 tys. widzów, ale do dziś pojemność spadła o ponad 20 tysięcy miejsc wskutek instalacji krzesełek. Właśnie zainstalowano te ostatnie, dzięki którym już 100% widowni ma siedziska.

Reklama

Azadi Stadium jest uznawany za jeden z najgorętszych terenów w Azji i nie mamy tu na myśli tylko klimatu w Iranie. Teherański stadion narodowy powstał z widownią dla 100 tys. widzów, ale w najważniejszych meczach pojawiało się na nim nawet o 20-28 tys. osób ponad komplet! Gromki doping, choćby podczas niesamowitych derbów Teheranu, to znak rozpoznawczy tego obiektu.

Od tego lata Azadi Stadium (tłumaczenie: Stadion Pokoju) nie po raz pierwszy w historii ma już tylko miejsca siedzące. Do zainstalowanych w 2012 siedzisk na dolnym poziomie (ok. 32 tys.) doszły nowe foteliki na górnych trybunach (ok. 46 tys.). Tym samym pojemność – również po raz pierwszy w historii – spadła poniżej 80 tysięcy miejsc.

Ponieważ Azadi wreszcie ma 100% krzesełek, możemy sklasyfikować go wśród innych obiektów tej kategorii. Dokładna pojemność 78 116 miejsc oznacza, że Teheran dysponuje 20. największym stadionem świata. Na naszej liście największych aren piłkarskich świata możesz znaleźć wszystkie te, które go wyprzedziły.

Azadi Stadium© Hamed Malekpour, Mashreghnews.ir

Azadi Stadium© Hamed Malekpour, Mashreghnews.ir

Reklama