Miami: Miliard za nazwę Hard Rock Stadium

źródło: własne | MK

Miami: Miliard za nazwę Hard Rock Stadium Przez najbliższych 18 lat przebudowany stadion Miami Dolphins będzie nosił nazwę Hard Rock Stadium. Umowa jest warta, według aktualnych kursów, ok. 950 mln zł!

Reklama

Już za dwa tygodnie odbędzie się uroczyste otwarcie stadionu Miami Dolphins. W ostatnich miesiącach przebudowy był znany pod tymczasową nazwą New Miami Stadium, podczas gdy zespół NFL negocjował nową umowę sponsorską.

Jak okazało się w czwartek, rozmowy prowadzono z ponad 50 firmami, a efektem jest przedstawiona w tym tygodniu umowa z marką Hard Rock. Przez kolejnych 18 lat obiekt dla ponad 65 tys. widzów będzie nosił nazwę Hard Rock Stadium, a umowa jest warta ok. 250 mln $, czyli 13,9 mln $ rocznie.

HArd Rock Stadium

To nieco powyżej średniej dla ligi NFL (10+ mln $), a dzięki partnerstwie z plemieniem Seminole (właściciel marki) uda się odzyskać część środków wpompowanych w przebudowę. Rekonfiguracja trybun i budowa jednego z najbardziej imponujących zadaszeń świata miały kosztować ok. 350, ale ostatecznie pochłoną ok. 550 mln (2,1 mld zł).

Przy okazji podpisania umowy z siecią muzycznych restauracji, hoteli i kasyn Miami Dolphins zapowiedzieli, że na stadionie będą regularnie odbywały się koncerty i mecze piłki nożnej. Wśród nich nie zabraknie spotkań reprezentacji Brazylii, z którą operator podpisał umowę na 6-7 meczów towarzyskich w najbliższych latach.

HArd Rock Stadium

Reklama