Sewilla: Betis już bez południowej trybuny

źródło: Sevilla.ABC.es / Marca.com

Sewilla: Betis już bez południowej trybuny Zakończyła się rozbiórka południowej trybuny Estadio Benito Villamarin. W sierpniu poznamy wykonawcę nowej, tymczasem Betis zbliża się do 40 tys. karnetów na nowy sezon.

Reklama

Na ten moment kibice w „zielonej” części Sewilli czekali od lat. Rozbiórka południowej trybuny Estadio Benito Villamarin zakończyła się, a po oczyszczeniu gruntu będzie można rozpocząć budowę znacznie wyższej, trójpoziomowej następczyni.

Betis w czwartek ogłosił przetarg na prace budowlane, a zainteresowane firmy mogą zgłaszać swoją gotowość do 22 lipca. Później otrzymają czas do 8 sierpnia na przedstawienie ofert. Planowanego terminu podpisania umowy i rozpoczęcia budowy na razie nie znamy.

Znamy za to przedstawioną w ostatnich dniach liczbę posiadaczy karnetów, która przekroczyła w poniedziałek pułap 35 tysięcy. To nie rekord dla Betisu (rok temu było 39 tys.), ale w sezonie 2016/17 klub będzie miał do zaoferowania znacznie mniej miejsc, ok. 43 tysiące. Jeśli więc kibice będą regularnie korzystać z karnetów, wynik i tak zaowocuje prawie pełnym stadionem.

Reklama