Londyn: West Ham odlicza, ostatni tydzień

źródło: własne | MK

Londyn: West Ham odlicza, ostatni tydzień Otwarcie co prawda w przyszłą sobotę, ale pierwszy mecz na „London Stadium” już w czwartek, 4 sierpnia. Są rzeczy, których do tego czasu zrealizować się nie uda.

Reklama

Wielkie otwarcie przygotowanego dla West Hamu Stadionu Olimpijskiego już za nieco ponad tydzień. 7 sierpnia do Londynu przyjedzie Juventus Turyn, ale prawdziwym chrztem dla piłkarzy będzie pojedynek zaplanowany trzy dni wcześniej. W ramach rewanżu 3. rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy „Młoty” zmierzą się ze słoweńskim NK Domżale.

London StadiumFot: 2012 Image Library

O wynik starcia na boisku zmartwień nie ma, londyńczycy są zdecydowanie silniejsi i liczą na przypieczętowanie awansu już w pierwszym pojedynku w Lublanie. Jednak organizacyjnie może być trudniej, przygotowanie London Stadium (tymczasowa nazwa do czasu znalezienia sponsora) stanowi wyzwanie.

W miniony weekend obiekt gościł wielkie zawody lekkoatletyczne Anniversary Games, co oznacza, że dolne trybuny zostały odsunięte, by zrobić miejsce dla bieżni. Od poniedziałku ruszyła operacja ich przyśpieszonego dosuwania do boiska, by zdążyć na przyszły czwartek.

Część posiadaczy karnetów nie ma jeszcze pewności czy ich miejsca na ruchomych trybunach w ogóle trafią do sprzedaży, choć West Ham zapowiada, że każdy kibic otrzyma wiadomość o dosunięciu jego sektora i wtedy będzie mógł kupić bilet.

London StadiumFot: Martin Deutsch (cc: by-nc-nd)

W meczu przeciwko gościom ze Słowenii pojemność London Stadium będzie ograniczona do 54 tys. widzów, choć na spotkania Premier League West Ham zaoferuje kibicom 60 tysięcy wejściówek. Pierwszy spodziewany komplet publiczności w pojedynku ligowym pojawi się 21 sierpnia, gdy WHU zmierzą się z Bournemouth. Od tego meczu West Ham będzie rozgrywał wszystkie spotkania przez kolejnych 99 lat właśnie tutaj.

Do ligowej inauguracji jeszcze ponad trzy tygodnie, ale mamy już potwierdzenie, że jeden istotny element stadionu nie będzie gotowy na ten dzień. Zapowiadana od miesięcy multimedialna fasada wokół trybun zacznie funkcjonować dopiero w październiku. Jej brak nie będzie jednak miał negatywnego przełożenia na funkcjonowanie stadionu.

Reklama