Londyn: Juventus zagra z West Hamem na otwarcie

źródło: własne | MK

Londyn: Juventus zagra z West Hamem na otwarcie Swój pierwszy mecz w roli gospodarza na Stadionie Olimpijskim West Ham United zagra przeciwko mistrzowi Włoch. Będzie to też pierwszy w historii pojedynek WHU z Juve!

Reklama

7 sierpnia o 13:00 Stadion Olimpijski zostanie oficjalnie otwarty dla kibiców West Hamu. W pierwszym pojedynku o puchar sponsora klubu zmierzą się „Młoty” i aktualny mistrz Włoch, Juventus Turyn. Na trybunach będzie mogło zasiąść 60 tys. widzów.

Choć oba kluby mają już 120 lat, dotąd nigdy jeszcze nie spotkały się nawet w meczu towarzyskim. Dlatego inauguracja Olimpijskiego po przebudowie będzie tym bardziej wyjątkowa.

London Olympic Stadium

Przypomnijmy, że prace na stadionie ruszyły po Igrzyskach 2012, których nowy londyński obiekt był gospodarzem. Cały dolny poziom trybun przebudowano, by mógł przysuwać się do boiska w trakcie sezonu piłkarskiego i odsuwał się jedynie na mityngi lekkoatletyczne.

Powstały też nowe loże, bogate zaplecze dla kibiców, a całość zwieńczył największy w swoim rodzaju dach, sięgający aż 84m w głąb obiektu. Całość prac pochłonie ok. 272 mln funtów (1,53 mld zł), co wzbudziło oburzenie opinii publicznej zwłaszcza w kontekście ograniczonego wkładu West Hamu (15 mln funtów), który przez 99 lat będzie gospodarzem areny.

Reklama