Londyn: Większy stadion i przechwałki West Hamu

źródło: własne | MK

Londyn: Większy stadion i przechwałki West Hamu Zapotrzebowanie na karnety West Hamu na nowym Stadionie Olimpijskim jest tak duże, że klub ogłosił powiększenie pojemności. I chwali się największym ekranem Europy, choć nie ma czym…

Reklama

O planach powiększenia pojemności Stadionu Olimpijskiego mówiło się od dłuższego czasu. Teraz to już oficjalne: pojemność stadionu, na który West Ham przeniesie się od sezonu 2016/17, wyniesie co najmniej 60 tysięcy. Są nawet głosy, że od początku pojemność miała wynosić ok. 60 tys. miejsc, a udostępniono 54 tysiące po to, by sondować zainteresowanie i zachęcić kibiców do szybszego kupna karnetów.

Jednak nawet jeśli to prawda, to chyba nikt nie spodziewał się aż takiej skali zapotrzebowania na abonamenty. Przy pojemności 54 tys. WHU mieli limit sprzedaży 40 tys. karnetów. Sprzedali już prawie wszystkie, a na liście oczekujących jest – uwaga! – nawet 200 tysięcy osób! Tej liczby klub nie potwierdził, ale w oficjalnym komunikacie czytamy, że chętnych jest pięciokrotnie więcej niż było karnetów zaplanowanych do sprzedaży. Oczywiście każdy z tych tysięcy chętnych musiał zapłacić 10 funtów za swoje miejsce w kolejce.

Przy tak ogromnym zainteresowaniu nie dziwi udostępnienie dodatkowych 6 tysięcy miejsc, które i tak są na widowni, ale miały być niedostępne z powodu słabszej widoczności. Na te krzesełka załapią się pierwsze osoby z listy oczekujących, ale muszą od razu kupić karnet na dwa lata. To zła wiadomość, ale dobra jest taka, że jak na warunki Premier League te karnety będą jednymi z tańszych. Za dwa sezony trzeba będzie zapłacić  578 funtów (3110zł).

(nie taka) imponująca fasada

Od dłuższego czasu West Ham zapowiadał fasadę multimedialną i wczoraj doczekaliśmy się kolejnych szczegółów na jej temat. Wszystko wskazuje na to, że nie cała elewacja będzie wielkim ekranem, jak sugerowały wcześniejsze komunikaty. Można za to spodziewać się ciekawych wariantów iluminacji. Poniżej najnowsza wizualizacja.

Olympic Stadium

W elewację Stadionu Olimpijskiego mają zostać wbudowane co najmniej dwa wielkie ekrany HD, każdy o wymiarach 83x12 metrów. Jak twierdzi West Ham United na swojej oficjalnej stronie – to zdecydowanie największe tego typu wyświetlacze HD w Europie. Tyle że to nieprawda. Najwyraźniej w Londynie nie kojarzą Kazania (dziwne, bo ta sama firma projektowała…). W stolicy Tatarstanu jest czterokrotnie większy ekran HD (155x26m)!

Murawa rośnie, krzesełek przybywa

Aktualnie prace na Olimpijskim skupiają się wokół elementów wyposażenia, konstrukcyjnie arena jest gotowa na mecze Premier League. Na trybunach wszystkie czarne krzesełka z istniejącego układu są wymieniane na bordowo-niebieskie.

Na boisku pojawiła się za to hybrydowa murawa. Wśród wszytych wcześniej sztucznych włókien Desso Grassmaster zaczyna rosnąć naturalna trawa, która będzie gotowa na sierpień 2016.

Reklama