Erfurt: Stadion niegotowy, ale rozgrywki ruszają

źródło: MoPo24.de / Liga3-online.de

Erfurt: Stadion niegotowy, ale rozgrywki ruszają Budowa miała formalnie zakończyć się jutro, ale potrwa jeszcze dwa miesiące. Mimo to zespół Rot-Weiß Erfurt wybiegnie na boisko w pierwszym meczu nowego sezonu już dziś.

Reklama

Dziś ruszają rozgrywki niemieckiej 3. Ligi. Gospodarzami będą m.in. Rot-Weiß Erfurt, którzy zmierzą się w meczu przyjaźni z Hallescher FC. Nie zagrają jednak na w pełni przebudowanym stadionie, ponieważ prace na ostatniej, południowej trybunie są znacząco opóźnione.

Władze klubu spodziewają się więc ok. 8 tys. widzów, ponieważ nieukończone południowe sektory to zdecydowanie największa część stadionu. Wykonawca ma ok. 2 miesiące poślizgu, co oznacza, że budowa zakończy się z końcem września zamiast z końcem lipca.

Opóźnienie nie spowoduje konieczności przenoszenia meczów na inne stadiony, ale już teraz 14 wydarzeń zaplanowanych na stadionie (głównie we wschodnim pawilonie konferencyjnym) trzeba było odwołać.

Przebudowa Steigerwaldstadionu rozpoczęła się w styczniu 2015 roku. Jedna po drugiej powstały najpierw północna, wschodnia, a teraz południowa trybuna, które dołączają do istniejącej zachodniej.

Steigerwaldstadion

Reklama