Ekstraklasa: Murawa hybrydowa na stadionie w Gdańsku

źródło: PAP

Ekstraklasa: Murawa hybrydowa na stadionie w Gdańsku Stadion Energa Gdańsk będzie pierwszym obiektem w piłkarskiej ekstraklasie wyposażonym w hybrydową murawę. Debiut naturalno-syntetycznej nawierzchni już 30 lipca, podczas meczu Lechii z Wisłą Kraków.

Reklama

Bezpośrednio po koncercie Avicii, który odbył się na Stadionie Energa Gdańsk w piątek, przystąpiono do wymiany murawy. Starą zastąpi nawierzchnia hybrydowa.

Jak zapewniają gospodarze powstałego na Euro 2012 obiektu i firma Trawnik Producent, jest bardziej odporna na uszkodzenia oraz prostsza w utrzymaniu od naturalnej trawy. Jej hybrydowość polega na połączeniu naturalnej nawierzchni z wzmacniającymi ją włóknami syntetycznymi, "wszytymi" w boisko.

Murawa hybrydowa umożliwi częstszą organizację wydarzeń z wykorzystaniem płyty stadionu. Zależało nam, aby nowa nawierzchnia stwarzała nie tylko doskonałe warunki do gry, ale także była elementem wzmacniającym ofertę rekreacyjno-rozrywkową oraz biznesową stadionu – wyjaśnił prezes Arena Gdańsk Operator Tomasz Kowalski.

Stadion Energa Gdańsk© Stadion Energa

Reklama