Nowy projekt i budowa: Stadion Radomiaka nie będzie tak wyglądał

źródło: własne | MK

Nowy projekt i budowa: Stadion Radomiaka nie będzie tak wyglądał Wiemy na pewno, że stadion Radomiaka już został zburzony i za ponad dwa lata będzie gotowy w nowej formie. Nie wiemy jednak, jak będzie wyglądał. Wizualizacje? Są wstępne i na pewno się zmienią.

Reklama

Dziś przedstawiamy Wam pierwsze wizualizacje nowego stadionu Radomiaka. W ostatnich dwóch tygodniach narobiły ogromnego szumu w Radomiu i trudno się dziwić. W końcu główny wykonawca rozwiesił jedną z nich na ogrodzeniu placu budowy, więc miejscowe media uznały je za oficjalne. Pojawiły się interwencje, że stadion jest do poprawki, a w efekcie baner z płotu znikł.

Stadion Radomiaka

Prawda jest jednak taka, że projektu nowego stadionu wciąż nie ma. Czy to znaczy, że wizualizacje należy uznać za niebyłe? Przeciwnie! One rzeczywiście pochodzą od głównego wykonawcy i pokazują bardzo dobrze, jak wygląda plan działania. Są oparte na programie funkcjonalno-użytkowym miasta

Stąd cztery niezależne trybuny dla 15 tys. widzów, z których dwie pierwsze mają powstać wraz z oświetleniem w ciągu najbliższych 28 miesięcy. Pierwsza faza da pojemność nie mniej niż 5,5 tys. miejsc, a do budowy stadionu w takim wymiarze ponad dwa lata to aż za dużo czasu.

Dlatego też zdjęcia z budowy należy traktować bardzo wstępnie – po prostu chcemy pokazać Wam, jak jest burzony dotychczasowy obiekt. Budowa tego właściwego rozpocznie się dopiero za kilka miesięcy. Materiały i informacje udostępniamy dzięki uprzejmości Radomiaka!

Reklama