Manchester: Kolejna rozbudowa Etihad Stadium w tym sezonie?

źródło: własne | MK

Manchester: Kolejna rozbudowa Etihad Stadium w tym sezonie? Jeszcze w trakcie rozgrywek 2016/17 mamy zobaczyć dalszy ciąg prac nad rozbudową Etihad Stadium. Klub na razie oficjalnie nie zdradza szczegółów.

Reklama

Manchester City planuje rozpoczęcie kolejnej fazy rozbudowy Etihad Stadium. To nie oficjalna informacja klubu, ale doniesienia płynące z forum kibicowskiego Blue Moon. Użytkownicy będący blisko City zdradzają, że prace mają się zacząć w trakcie sezonu 2016/17.

Etihad Stadium

Trzeci etap rozbudowy ma objąć północną trybunę, do której powinno dojść ok. 6250 miejsc siedzących. Tym samym pojemność Etihad Stadium mogłaby przekroczyć 61 tys. widzów już w 2018 roku, a stadion stałby się drugim największym obiektem klubowym w Anglii.

Etihad Stadium

City dostali pozwolenie na budowę już w 2014, ale ma ono tylko 3 lata ważności. Jeśli więc prace nie ruszą do lutego 2017 włącznie, trzeba będzie składać ponowny wniosek. Tym bardziej prawdopodobne jest, że w nowym sezonie usłyszymy o dalszej rozbudowie. Styczeń lub luty byłyby zresztą dobrym terminem na rozruch robót, jak to było w przypadku trybuny południowej.

Etihad Stadium

Etihad Stadium przeszedł pierwszą i drugą fazę rozbudowy w latach 2014-2015. Jego pojemność wzrosła wtedy z niespełna 47 tys. miejsc do ponad 55 tys. dzięki dodaniu nowych miejsc w pierwszych rzędach i trzeciego poziomu nad południową trybuną. Po trzeciej fazie pojemność powinna osiągnąć 61,7 tys. miejsc, a w długofalowych planach klub rozważa przekroczenie progu 70 tysięcy.

W 2015 roku dwukrotnie pojawiały się przecieki, że City chcą szybko zacząć prace nad północną trybuną, ponieważ wyniki sprzedaży biletów były bardzo dobre. I choć średnia z całego sezonu przekroczyła 54 tysiące widzów na mecz (98,1%), to do dziś nie doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia ze strony klubu.

Reklama