Londyn: Dużo się dzieje na budowie Tottenhamu

źródło: własne | MK

Londyn: Dużo się dzieje na budowie Tottenhamu Ruszyła rozbiórka narożnika White Hart Lane i burzenie słynnego pubu. Budowa nowego stadionu przekracza poziom murawy, a Tottenham zmienia projekt zachodniej fasady.

Reklama

Ostatnie miesiące na północy Londynu przebiegają bardzo pracowicie. Zaakceptowany do budowy nowy stadion Tottenhamu rośnie znacznie szybciej niż można by się spodziewać. Ledwie Tottenham poinformował o zamiarze wyłączenia z użytku północno-wschodniego narożnika White Hart Lane na nowy sezon, a już ruszyła jego rozbiórka.

W maju robotnicy usuwali krzesełka i inne ruchome elementy, teraz wewnątrz obiektu trwa burzenie ścian, a z fasady na północy znikła elewacja. Przypomnijmy, że narożnik musi być zburzony, ponieważ stoi w miejscu jednego z przyszłych żelbetowych rdzeni nowego stadionu.

Rudolph’s też do zburzenia

Kruszeją również mury kamienicy, w której przez dekady istniał pub Rudolph’s. To budynek na zachód od istniejącego stadionu, który również stoi wewnątrz obrysu nowej areny. Pierwotnie pub miał być burzony już w 2013 roku, jednak opóźnienia projektu spowodowały odłożenie rozbiórki w czasie. Oba burzone elementy zaznaczyliśmy powyżej na czerwono.

New Tottenham Stadium

Nowa zachodnia elewacja

Podczas gdy na placu postępuje budowa, Tottenham złożył do gminy wniosek o zmianę w projekcie. Przeprojektowana została zachodnia fasada. To tu znajdzie się główne wejście, które dotąd było zdominowane przez ruchome schody prowadzące na górę. Według zmodyfikowanego projektu schody będą ukryte za szklaną elewacją, dzięki czemu wewnątrz powstanie imponujące lobby. Zmiany widać poniżej.

New Tottenham Stadium

New Tottenham Stadium

New Tottenham Stadium

Bonus: zobacz budowę już dziś

Dzięki ciężkiej pracy Asila Purcella z firmy Visual Horizon 3D możemy wam pokazać w bardzo dużym przyśpieszeniu, jak będą postępowały kolejne etapy przebudowy White Hart Lane. Poniższy film jest oczywiście uproszczeniem, ale poziom detali mimo to robi ogromne wrażenie! Na razie animacja nie pokazuje przebudowy północno-wschodniego narożnika White Hart Lane, ale też Tottenham nie zdradził szczegółów na ten temat.

Reklama