Chorzów: Jest zamówienie na krzesełka, jaka kolorystyka?

źródło: własne | MK

Chorzów: Jest zamówienie na krzesełka, jaka kolorystyka? Stadion Śląski już czeka na krzesełka. Oferenci mają półtora miesiąca na zgłoszenie swoich propozycji. Chodzi nie tylko o dostarczenie 54 tysięcy fotelików, ale też o stworzenie koncepcji kolorystycznej.

Reklama

Spółka Stadion Śląski ogłosiła przetarg na dostawę ponad 54 tysięcy krzesełek na największy obiekt Górnego Śląska. Informacja oznacza, że województwo przynajmniej na razie porzuciło wizję przerośnięcia PGE Narodowego pod względem pojemności.

Firmy zainteresowane zleceniem mają półtora miesiąca na przygotowanie ofert. Termin upływa 14 lipca, a w ocenie zgłoszonych ofert będą brane pod uwagę cena (85 pkt) oraz termin gwarancji (15 pkt). Siedziska mają być dostarczone i zamontowane do końca czerwca 2017.

W ramach zlecenia wykonawca będzie mógł przedstawić własną koncepcję układu kolorystycznego krzesełek. Musi ona jednak być zgodna z wytycznymi, a więc zawierać żółto-niebieskie barwy Górnego Śląska. Musi również zostać zaakceptowana przez architektów stadionu, firmę GMP Architekten. To właśnie to biuro przedstawiło dotychczasową propozycję, a więc niebieską mozaikę z krzesełek z żółtymi przejściami między sektorami.

Stadion Śląski

Co dalej na Śląskim?

Późny termin instalacji wszystkich krzesełek potwierdza, że otwarcie Śląskiego po przebudowie nie nastąpi w pierwszej połowie 2017 roku. Aktualna data to trzeci kwartał 2017. To problem dla Ruchu Chorzów, który ma już ze stadionem podpisane porozumienie. Od początku rozgrywek 2017/18 będzie grał mecze w Ekstraklasie właśnie na Śląskim.

W tym roku samorząd woj. śląskiego planuje jeszcze ogłoszenie przetargów na wykonanie i montaż bieżni oraz areny lekkoatletycznej. Te elementy nie są konieczne dla potrzeb Ruchu. Jednak późne kończenie poszczególnych elementów Śląskiego może mieć negatywny wpływ na datę ponownego otwarcia obiektu nieczynnego od 2009.

W tym roku rozstrzygnięto dwa przetargi. Pierwszy dotyczył tzw. prac niskoprądowych, związanych głównie z montażem systemów bezpieczeństwa, transmisji oraz sprzedaży. Drugi dokończenia prac architektoniczno-budowlanych, konstrukcyjnych oraz instalacyjnych i sanitarnych w pomieszczeniach Stadionu Śląskiego.

Reklama