Chorzów: W tym roku przetargi już na 102 miliony

źródło: własne | MK

Chorzów: W tym roku przetargi już na 102 miliony Drugi tegoroczny przetarg rozstrzygnięty. Roboty kubaturowe pochłoną 46,7 mln zł. Łącznie z pierwszym z lutego już dziś województwo ma rachunek na 102 miliony.

Reklama

Obiecali rozstrzygnięcie w tym tygodniu i udało się rzutem na taśmę w Wielki Piątek ogłosić zwycięzcę. Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.PL SA będzie odpowiedzialne za dokończenie prac architektoniczno-budowlanych, konstrukcyjnych oraz instalacyjnych i sanitarnych w pomieszczeniach Stadionu Śląskiego.

Wartość przetargu na te prace wynosi ok. 46,74 mln zł brutto, czyli w granicach przyjętych przez urząd. Pozostali oferenci zaproponowali kwoty wyższe od tych szacowanych przez inwestora.

Na wykonanie zlecenia MZUM.PL SA będzie miała 14 miesięcy od daty podpisania umowy. Ponieważ było jeszcze trzech konkurentów, trzeba odczekać do 9 kwietnia na ewentualne odwołania. Podpisanie umowy do końca kwietnia zaowocuje ukończeniem prac przed końcem czerwca 2017 roku.

MZUM.pl wykona szeroki zakres prac wykończeniowo-instalacyjnych. Zadanie obejmuje instalacji kanalizacyjnych i sanitarnych, a także szeroko pojęte okablowanie: systemy telewizyjne, teleinformatyczne, łączności, itd. W pierwszej kolejności trzeba jednak naprawić to, co zdołało się zużyć od porzucenia budowy w 2011 roku.

Już 102 miliony w tym roku

Dwa tegoroczne przetargi (niskie prądy i kubatury) to już łącznie rachunek na 102 miliony. W tym roku planuje się jeszcze ogłoszenie przetargów na wykonanie i montaż krzesełek, bieżni oraz areny.

Reklama