Madryt: Jest kompromis w sprawie Bernabéu?

źródło: LibertadDigital.com / ElPais.com

Madryt: Jest kompromis w sprawie Bernabéu? Wczoraj burmistrz Madrytu poinformowała podczas konferencji prasowej, że sprawa rozbudowy Estadio Santiago Bernabéu jest już prawie „klepnięta”. Kompromisem ma być zmiana projektu.

Reklama

Podczas spotkania z dziennikarzami burmistrz Madrytu Manuela Carmena poinformowała wczoraj, że kompromis w rozmowach z Realem Madryt już jest, a trzeba go jedynie zatwierdzić.

Takim kompromisowym rozwiązaniem ma być usunięcie części komercyjnej z zachodniej części planowanego stadionu (zaznaczona na czerwono poniżej) i budowa tych samych funkcji na wschodzie obiektu (na niebiesko).  

Santiago Bernabeu

Przypomnijmy, że zaprezentowany już 3 lata temu projekt przebudowy największego madryckiego stadionu utknął z powodów prawnych. Przede wszystkim chodzi o zabudowę zachodniej ściany budynku, która musiałaby wejść na tereny należące do miasta.

Real Madryt proponował przekazanie samorządowi innych działek w zamian za tereny pod planowany hotel i centrum handlowe wbudowane w stadion, ale ostatecznie sąd unieważnił porozumienie zawarte z poprzednimi władzami Madrytu.

Teraz, według propozycji wskazanej przez Carmenę, ta kluczowa przeszkoda może zostać pokonana. Real na razie nie przedstawił planu przeniesienia hotelu i centrum handlowego na wschód.

Reklama