Radom: Ostatni mecz na stadionie Radomiaka za nami

źródło: własne / Radomiak.pl; autor: michał

Radom: Ostatni mecz na stadionie Radomiaka za nami Mieli grać z Okocimskim, ale zmierzyli się ze Stomilem. Radomiak w prestiżowym sparingu pożegnał swój dotychczasowy stadion, oczekując na efekty wielkiej przebudowy.

Sobota pierwotnie miała być dniem meczu z Okocimskim Brzesko, który jednak wycofał się z rozgrywek II Ligi. dlatego Radomiak wykorzystał „okienko” i zaprosił uznanego rywala, Stomil Olsztyn. Mecz połączony z piknikiem  był pożegnaniem dotychczasowego stadionu przy ul. Struga 63.

Gospodarzom nie udało się wygrać, choć symboliczne pocieszenie było: na minutę przed końcem meczu ostatniego gola (na 1:2) w historii dotychczasowego stadionu strzelił zawodnik gospodarzy Norbert Jędrzejczyk.

Swoje przedstawienie przygotowali też kibice, którzy w 63. minucie odpalili 63 race, celebrując adres stadionu. Przed jaśniejącą pirotechniką pojawił się transparent o treści „Setki emocji i mnóstwo wrażeń, jeszcze tu wrócimy dla spełnienia marzeń”.

Po ostatnim meczu stadion będzie przygotowywany do rozbiórki i kompletnej przebudowy. Wykonawcą będzie radomska firma Rosa-Bud. W ciągu 28 miesięcy ma postawić nowoczesny stadion z widownią dla 5,5 tys. osób. Docelowo będzie większy, na razie jednak na tyle pozwalają środki finansowe.