Radom: Jest umowa na obiekty Radomiaka, budowa za miesiąc

źródło: własne | MK

Radom: Jest umowa na obiekty Radomiaka, budowa za miesiąc Dziś w Radomiu doszło do podpisania umowy na halę i pierwszy etap nowego stadionu piłkarskiego. Wykonawcy powinni rozpocząć prace pod koniec kwietnia.

Reklama

W radomskim urzędzie miasta prezydent Radosław Witkowski podpisał umowę z Romanem Saczywko, prezesem Rosa-Bud. Właśnie ta radomska firma, do spółki z krakowskim Maxto, zbuduje zespół sportowy przy ul. Struga w Radomiu.

Kompleks będzie zawierał przede wszystkim halę widowiskową dla 5 tys. widzów, ale też stadion piłkarski. W pierwszej fazie, która potrwa 28 miesięcy, powstanie część hala i część stadionu, z trybunami dla co najmniej 5,5 tys. widzów. Za oba budynki miasto zapłaci 110 mln zł.

- Wejście na budowę odbędzie się bardzo szybko. Pierwszy etap jest bardzo istotny, dlatego że w ciągu dwóch miesięcy musimy uzgodnić z inwestorem koncepcję, która tak naprawdę jest już praktycznie wstępnym projektem stadionu – powiedział podczas konferencji prasowej Roman Saczywko z Rosa-Bud. Wejście na budowę to kwestia najbliższego miesiąca, ale na właściwe prace przyjdzie oczywiście poczekać nieco dłużej.

Zanim ruszy rozbiórka istniejącego stadionu Radomiaka, kibice i mieszkańcy będą mogli się z nim pożegnać. W sobotę 9 kwietnia planowany jest m.in. turniej dla dzieci, mecz oldbojów Radomiaka z samorządowcami oraz towarzyskie spotkanie obecnego zespołu „zielonych”. Będzie także możliwość zakupu pamiątek związanych ze stadionem.

Stadion Radomiaka

Reklama