Kraków: 2 miliony na naprawy przy Kałuży

źródło: GazetaKrakowska.pl; autor: michał

Kraków: 2 miliony na naprawy przy Kałuży Stadion Cracovii wymaga remontu szacowanego na 1,9 mln zł. Miasto ma już na koncie pieniądze na ten cel i wkrótce zacznie szukać wykonawcy.

Reklama

Stadion im. Piłsudskiego w Krakowie niedługo skończy 6 lat. Wciąż jest młody, ale już pokazuje ślady zużycia. Na przestrzeni lat wyszły na jaw usterki, które prawie zawsze zdarzają się przy tego typu projektach.

Lista jest długa, ale nie ma na niej pozycji szczególnie budzących niepokój: odpadający od filarów tynk, rysy na ścianach, odklejająca się wykładzina, przeciekający dach w jednej z kas przy stadionie, brak napięcia w części instalacji elektrycznej czy pęknięta szyba.

W sumie miasto oszacowało naprawy na 1,9 mln zł i wykonałby je w ramach gwarancji wykonawca, gdyby nie fakt, że obaj główni wykonawcy zbankrutowali. Zarówno firma Alpine, jak i Budus dziś nie funkcjonują, dlatego Kraków wystąpił o środki do ich ubezpieczyciela.

Pieniądze są już na koncie samorządu, więc można przystąpić do przetargu na remont. Zakres prac jest na tyle skromny, że nie powinien wpłynąć na funkcjonowanie areny.

Stadion Cracovii

Reklama