Finał Pucharu Polski: Były, nie ma – bilety wyprzedane w mig

źródło: LaczyNasPilka.pl; autor: michał

Finał Pucharu Polski: Były, nie ma – bilety wyprzedane w mig Sprzedaż biletów na finał Pucharu Polski trwała kilkanaście minut! Nie wytrzymał system dystrybucji i nerwy wielu kibiców. Fani każdego z finalistów mają jeszcze szansę na wejściówki do swoich sektorów.

Reklama

Znów zmierzą się Lech i Legia, znów Lech formalnie będzie gospodarzem i znów na PGE Narodowym będzie komplet (poniżej 50 tys. w związku z okazałymi buforami). Wczoraj w południe miała się zacząć otwarta internetowa sprzedaż biletów na finał Pucharu Polski 2015/16.

Sprzedaż zaczęła się, tyle że potrwała dosłownie kilka chwil. Przez kilka godzin nie było pewno, ile biletów udało się sprzedać ani czy będą udostępniane kolejne pule. Okazało się, że nie wytrzymały serwery, ale wszystkie bilety poszły.

PGE Narodowy

Tylko w godzinę od pojawienia się biletów w systemie kupbilet.pl, strona miała ponad milion odsłon – tłumaczy na stronie PZPN Maciej Sawicki, sekretarz generalny Związku. To wyjaśnia, dlaczego wielu chętnym udawało się przejść do rezerwacji miejsca, ale nie zdołali dokończyć transakcji. W efekcie nieliczni chętni mają zapewnione bilety.

Do otwartej sprzedaży trafiło stosunkowo niewiele biletów, bo ok. 10 tysięcy. Obaj finaliści mają jeszcze po 10 500 wejściówek do sprzedania swoim kibicom, a w związku z prestiżem meczów Lecha z Legią nie będzie problemu ze znalezieniem chętnych.

Finał odbędzie się na Narodowym 2 maja o 16:00. Poniżej przedstawiamy pełny rozkład wejściówek na konkretne pule, przekazany przez PZPN.

  • 10 500 biletów – dystrybuowanych przez Legię Warszawa;
  • 10 500 – dystrybuowanych przez Lecha Poznań;
  • 6000 – przekazano uczestnikom, ich rodzicom, opiekunom i trenerom, a także partnerom i sponsorom turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, którzy 2 maja również rozgrywają finały na Stadionie Narodowym;
  • 4800 – (po 300 biletów na województwo) dystrybuowanych poprzez odpowiednie Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej dla kibiców z lokalnych środowisk piłkarskich;
  • 4000 – przeznaczono do sprzedaży w kategorii Biznes;
  • 2000 – dla sponsorów, partnerów i gości Polskiego Związku Piłki Nożnej;
  • 8000 – sektory buforowe (wyłączone ze sprzedaży);
  • 500 – miejsca przeznaczone na stanowiska dziennikarskie;
  • pozostałe (ponad 10 000 biletów) przeznaczonych do otwartej sprzedaży poprzez portal Kupbilet.pl.

Reklama