Rotterdam: Feyenoord wybrał stadion na wodzie

źródło: własne | MK

Rotterdam: Feyenoord wybrał stadion na wodzie Po konsultacjach urząd miasta w Rotterdamie oraz Feyenoord są zgodni: najlepsza opcja to budowa częściowo na wodzie, kilkaset metrów na północ od De Kuip. Co ze starym stadionem? Bardzo wiele!

Reklama

Wczoraj odbyło się spotkanie robocze w ramach przygotowań do rewitalizacji południowego brzegu Nowej Mozy w Rotterdamie. Trochę niespodziewanie, już wczoraj ogłoszono preferowaną lokalizację nowego stadionu dla Feyenoordu.

Z trzech możliwych opcji zarówno miasto, jak i klub wybrali tę wysuniętą najdalej na północ. Stadion powstanie zatem w dużej mierze na wodzie, ponieważ miejsca na nabrzeżu jest niewiele.

Feyenoord City

Nowy stadion pomieści ponad 60 tysięcy widzów, a więcej szczegółów na temat jego architektury powinniśmy poznać w połowie lata, gdy będzie przygotowany kolejny raport na temat inwestycji. Nad wizją pracują architekci z utytułowanej rotterdamskiej pracowni OMA.

Feyenoord City

Znacznie ciekawszy od samego nowego stadionu jest los poczciwego, zabytkowego De Kuip. Zgodnie z jego historycznym statusem, stadion nie zostanie zburzony. Zamiast tego przeobrazi się w wielofunkcyjny kompleks mieszkalno-rekreacyjno-rozrywkowy. Będą tam przestrzenie dla kibiców, tereny zielone oraz infrastruktura dla kibiców, którzy nie będą musieli żegnać się ze swoją świątynią.

Feyenoord City

Oba stadiony zostaną wpisane w ogromny kompleks mieszkalno-komercyjny na południowym nabrzeżu. Plan zakłada ożywienie dziś zapuszczonej, przemysłowej dzielnicy.

Reklama