Zabrze: Już ponad 10 tysięcy biletów sprzedanych

źródło: własne | MK

Zabrze: Już ponad 10 tysięcy biletów sprzedanych Kibice Górnika zmuszają nas do wyplucia słów z początku tygodnia. Wykupili już prawie połowę miejsc na nowych trybunach Areny Zabrze.

Reklama

Już wczoraj wieczorem „pękła” magiczna bariera 10 tysięcy sprzedanych biletów na Wielkie Derby Śląska. Magiczna dlatego, że Górnik nie był oglądany przez tak dużą rzeszę swoich kibiców od października 2010! Wtedy spotkanie przeciwko Lechowi oglądało 11,4 tys. osób.

Tymczasem licznik wcale się nie zatrzymuje i dziś wejściówek na południową „Torcidę” zostało poniżej 500. Wynik sprzedaży Górnika jest imponujący choćby dlatego, że wejściówki można zakupić tylko przez Internet i dopiero od dziś można za nie płacić również kartą płatniczą. Klub w informacjach już cieszy się na możliwość gry przed kompletem widowni, który w przypadku nowych trybun może osiągnąć 24 413 osób.

Tym samym wycofujemy się ze sceptycyzmu z początku tego tygodnia. Wtedy ceny wydawały nam się ryzykowne, dziś ryzyka pustych miejsc 21 lutego już chyba nie ma…

By tak się stało, muszą się jeszcze zakończyć prace budowlane. Spółka Stadion w Zabrzu poinformowała dziś, że postępuje montaż czytników biletów (zdjęcie poniżej). Do zrobienia jest znacznie więcej, ale ogromna większość zadań to prace wykończeniowe, sprzątanie i rozruch.

Arena Zabrze

Reklama