Moskwa: Łużniki wypięknieją na wiosnę

źródło: własne | MK; autor: michał

Moskwa: Łużniki wypięknieją na wiosnę Prace nad renowacją zabytkowych fasad zakończą się wczesną wiosną. Latem pojawi się nowa murawa, a jesienią narodowy stadion Rosji zostanie ponownie otwarty dla widzów.

Reklama

To będzie ważny rok dla moskiewskiego futbolu. Po nowym stadionie Spartaka wreszcie „na swoim” zadomowi się też CSKA. Ale najważniejszym otwarciem tego roku będzie bez wątpienia ponowna inauguracja Łużników po całkowitej przebudowie.

Konkretnej daty jeszcze nie znamy, natomiast na pewno wznowienie rozgrywek odbędzie się w drugiej połowie roku. Na razie prawie w całości zbudowane są nowe trybuny, z zupełnie nowym układem, lepszą widocznością i pojemnością podniesioną do 81 tysięcy osób.

Najpierw wielkie zmiany zaobserwujemy na elewacji zewnętrznej. Już ponad połowa zabytkowych fasad została odnowiona, a całość prac zakończy się wczesną wiosną. Wtedy też zostaną zdjęte specjalne stalowe ramy (widoczne na zdjęciu), które wzmacniają konstrukcję tymczasowo, na okres przebudowy.

Latem pojawi się z kolei boisko. Wówczas istotne prace będą trwały już wyłącznie nad pomieszczeniami podtrybunia, a także nad systemami obsługującymi stadion.

Luzhniki

Reklama